strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+
szkoła podstawowa w górkach szkoła podstawowa w górkach szkoła podstawowa w górkach szkoła podstawowa w górkach Szkoła Podstawowa

Szkoła Podstawowa

im. Szarych Szeregów w Górkach
ul. Szkolna 3
05-311 Dębe Wielkie
Telefon: 25/ 757-78-56

E-puap  – https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/SzkolaGorki

Dzięki bezpłatnej platformie do kontaktu z różnymi placówkami, tzw. ePUAP www.epuap.gov.pl.  (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) oraz elektronicznej administracji na Mazowszu tzw. Wrota Mazowsza www.wrotamazowsza.pl wiele spraw publicznych możesz załatwić bez wychodzenia z domu o każdej porze dnia, szybko i co najważniejsze bez kolejek. Nie musisz iść do szkoły, by osobiście złożyć papierowy wniosek, ani na pocztę, by go wysłać. Nie ograniczają cię godziny pracy — sam decydujesz, kiedy złożysz wniosek. Wniosku nie musisz podpisywać ręcznie — tylko elektronicznie.


Celem uzyskania możliwości załatwiania spraw administracyjnych drogą elektroniczną wymagane jest posiadanie tzw. „profilu zaufanego”. Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji – to odpowiednik kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Drugą opcją na podpisywanie wniosków drogą elektroniczną jest posiadanie własnego bezpiecznego podpisu elektronicznego. Chodzi o to, żeby wszystko było bezpieczne i nikt nie mógł się pod ciebie podszyć.

Dane w postaci elektronicznej opatrzone podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP lub opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym są równoważne pod względem skutków prawnych dokumentowi opatrzonemu podpisem własnoręcznym.

Aby wyrobić sobie Profil Zaufany najpierw należy założyć konto użytkownika nportalu Profil Zaufany (zobacz instrukcję zakładania konta)Z konta wysyłamy wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego. Następnie należy uwierzytelnić profil w punkcie potwierdzającym w ciągu 14 dni od złożenia wniosku. Najbliższym miejscem, w którym możemy to uczynić jest Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim czy odział ZUS Inspektorat w Mińsku Mazowieckim.