Zawieszenie zajęć w szkołach

Szanowni Państwo,
od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Informuję również, że rodzicom dzieci do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Informujemy również, że uczniowie będą dostawać o nauczycieli na e-dzienniku informacje o pracach w domu, także prosimy o codzienne logowanie i przeglądanie zakładek e-dziennika. Uczniowie są proszeni o zabranie ze sobą podręczników i ćwiczeń na czas kwarantanny.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl zostały udostepnione e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

"Ogromny i gorący apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nie chodzili do szkoły. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluję o odpowiedzialność" -  te słowa cytuję za ministrem zdrowia, dr Łukaszem Szumowskim. Proszę o przestrzeganie procedur na czas kwarantanny.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

z poważaniem
Renata Osica-Duszczyk