Wycieczka klas 5, 6 i 7

Klasy 5, 6 i 7 wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Warszawy. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem Wszystkich Świętych odwiedziły kwaterę białych krzyży na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie spoczywają harcerze Szarych Szeregów z Batalionu „Zośka”. Uczniowie odśpiewali hymn szkoły, zmówili modlitwę za zmarłych i zapalili znicze.

Druga część wycieczki poświęcona była historii Warszawy i jej najstarszej części. Na Rynku Starego Miasta młodzież spotkała się z kataryniarzem. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Warszawy. Klasa 5 uczestniczyła w warsztatach poświęconych ubiorom warszawiaków w minionych epokach, a klasa 6 i 7 szukała muzealnych pamiątek świadczących o wielokulturowości stolicy.

Wśród uliczek Starego Miasta uczniowie naszej szkoły rozegrali grę miejską o tajemnicach Warszawy. Po tak aktywnym przedpołudniu strudzeni i głodni uczestnicy wyjazdu dotarli do restauracji na pyszną pizzę!

Zapraszamy na małą fotorelację na szkolnej stronie FB.