Pracowity maj dla uczestników etwinningowego projektu

Maj był pracowitym miesiącem dla uczestników etwinningowego projektu z klasy IV „We are united against climate change”. W tym miesiącu uczestniczyliśmy w webinarze dotyczącym zmian klimatycznych, globalnego ocieplenia oraz polityki „zero waste”. Był on prowadzony online, przez turecką specjalistkę w tej dziedzinie. Była to jednocześnie okazja do spotkania z naszymi kolegami z Turcji oraz Grecji.
Po webinarze uczniowie mieli za zadanie stworzenie ekologicznego piórnika na kredki, długopisy na biurko. Powstały fantastyczne prace.
Razem z kolegami z projektu tworzyliśmy również kalendarz. Każda szkoła wybierała jeden miesiąc (polska drużyna wybrała marzec) oraz jeden dzień związany z naturą. Postanowiliśmy uczcić 16.03 - Światowy Dzień Pandy. Powstały piękne rysunki tego słodkiego misia, wybraliśmy także hasło, które zostało przetłumaczone łącznie na 4 języki przez naszych międzynarodowych kolegów.
Na koniec, na podstawie loga projektu (zaprojektowanego przez polską drużynę) powstały puzzle. Każda szkoła miała za zadanie pokolorowanie jednego puzzla – następnie wszystkie elementy zostały złożone jako całość. Oto efekty naszej wspólnej pracy!