Pasowanie klas pierwszych i Święto Komisji Edukacji Narodowej

14 października 2019 r. odbyły się uroczyste obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej i Pasowanie uczniów klas Ia i Ib.

Pani dyrektor Renata Osica-Duszczyk powitała zgromadzonych gości: pana Wójta Krzysztofa Kalinowskiego, Ks Piotra Błażejczyka proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Gliniance, panią radną Bożenę Kuszpit, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Mariusza Kacperkiewicza z zastępcą panią Danutą Zduńczyk, rodziców, uczniów, kadrę pedagogiczną i pracowników szkoły. Następnie wspólnie obejrzeliśmy zabawny i wzruszający program artystyczny przeplatany piękną oprawą wokalno-muzyczną przygotowany przez klasę V z wychowawcą p. Eweliną Miąsek we współpracy z  p. Dorotą Późniecką.

Pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły, następnie swoje wyróżnienia przyznał pan Wójt.

Przyszła pora na naszych "pierwszaków". Obejrzeliśmy w ich wykonaniu bardzo udany występ. Pasowanie poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Nasi najmłodsi uczniowie dzielnie odpowiadali na pytania i zagadki starszych kolegów. Złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Wychowawcy klas I panie Barbara Sabak i Anna Adamowicz wręczyły swym podopiecznym dyplomy. legitymacje i drobne upominki. Pani dyrektor pasowała każdego z dzieci na ucznia szkoły, co poświadczono odciskiem palca w szkolnej kronice. Nasi goście również wręczyli naszym najmłodszym uczniom prezenty z życzeniami sukcesów w nauce.