Międzynarodowy Dzień Kota

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota - z ang. World Cat Day, National Cat-Day, International Cat Day, wł. Giornata mondiale del gatto. Święto to przywędrowało do nas z Włoch ponad 30 lat temu. Dzień ten ma uświadomić nam jak wiele w nasze życie wnosi kocia obecność, ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los. Pamiętajmy w tym dniu nie tylko o naszych domowych mruczkach ale również o zwierzętach, które dalej poszukują bezpiecznego domu.
Zdjęcia bohaterów dzisiejszego dnia wykonali uczniowie klasy 6 - Dominik, Rozalia i Michał - Koło Działań Multimedialnych.