- CELE PROGRAMU

- HARMONOGRAM SPOTKAŃ

- PRZYKŁADY DOBRYCH PRAKTYK

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w rządowym programie AKTYWNA TABLICA. Jego zadaniem jest zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury w zakresie TIK oraz rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie wykorzystywania technologii informacyjno - komunikacyjnych na zajęciach lekcyjnych. Tegoroczna edycja skierowana jest w szczególności do uczniów objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

Zakupione zostały pomoce dydaktyczne oraz sprzęt do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mamy nadzieję, że zajęcia będą jeszcze ciekawsze i efektywniejsze.

W naszej szkole mamy możliwość treningów sluchowych metodą Brain-Boy Universal (BBU)

Za pomocą urządzenia ćwiczący trenuje 8 funkcji podstawowych:

- przetwarzanie wzrokowe,

- przetwarzanie słuchowe,

- słyszenie kierunkowe,

- różnicowanie tonów,

- synchroniczne wystukiwanie rytmów,

- czas reakcji,

- rozpoznanie wzorca częstotliwości,

- rozpoznawanie wzorca czasowego.

Certyfikowanymi trenerami w naszej szkole są:

p. Julita Winiarek-Cyran

oraz p. Arleta Wojciechowska-Kajak

Dzięki platformie mTalent i tabletowi nasi uczniowie mogli usprawniać motorykę małej, percepcję wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość, uwagę oraz słuch fonemowy. Wykorzystanie TIK w pracy dydaktycznej wpływa na jakość i efektywność pracy.

EEG Biofeedback stosuje się w celach treningowych, aby zwiększyć skuteczność działania mózgu i poprawić koncentrację.

EEG Biofeedback pomaga nauczyć się kontrolowania pracy swojego mózgu. Dzięki temu można przezwyciężyć różne problemy w codziennym funkcjonowaniu. Biofeedback EEG jest szczególnie pomocny w problemach z koncentracją.

Trening oparty o EEG biofeedback pomaga:

• usprawnić koncentrację,

• zwiększyć kreatywność,

• zapanować nad emocjami,

• przyspieszyć myślenie,

• poprawić jakość snu,

• usprawnić pamięć,

• wprowadzić siebie w stan relaksu i opanować stres,

• usprawnić motorykę ciała

• w terapii dysortografii, dysleksji, dysgrafii.

Certyfikowanymi trenerami metody EEG Biofeedback jest p. Arleta Wojciechowska-Kajak oraz p. Julita Winiarek-Cyran.

#aktywnatablica #aktywnegorki