Zwierzęta z wizytą u przedszkolaków

W ubiegłym tygodniu dzieci z naszego przedszkola miały możliwość nawiązać bliższe relacje z domowymi zwierzątkami. W poniedziałek uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym poznały najmłodszych mieszkańców wiejskiej zagrody: kurczątka, gęsiątka, kaczątka i króliczki. Mogły je nakarmić, przytulić a przede wszystkim zdobyć wiedzę o warunkach w jakich żyją. W czwartek wzięły udział w lekcji edukacyjnej poprowadzonej przez Panią Marzenę Woźbinską pod tytułem: Opieka nad psem. Dlaczego pies uznawany jest za przyjaciela człowieka? Jak powinien być traktowany oraz jak postępować, by unikać niebezpiecznych sytuacji - to wszystko zawarte było w bardzo ciekawie poprowadzonych zajęciach. W piątek dla odmiany, dzieci dzięki uprzejmości rodziców młodszego kolegi mogły poznać węża zbożowego. Wąż wzbudził dużą sensację, ale odważnych by go dotknąć i pogłaskać, ku, zaskoczeniu pań nauczycielek było dużo. To był bardzo ciekawy tydzień.