Warsztaty Słodko bez cukru

Czwartek 10 czerwca był dniem pełnym atrakcji dla dziewczynek z klasy VII i VIII. Tego dnia zostaliśmy zaproszeni na warsztaty prozdrowotne "Słodko bez cukru" organizowane wspólnie przez LOT Ziemi Mińskiej oraz GOK Dębe Wielkie.
Warsztaty były przeprowadzone w pięknym otoczeniu na terenie gospodarstwa agroturystycznego w Gościńcu Goździejewskim.
Na zajęciach uczennice dowiedziały się, w jaki sposób można zastąpić cukier w różnych produktach, jak przygotować deser czy przekąskę używając zdrowych produktów i zamienników cukru. Jakie choroby wywołuje cukier, w jakich produktach jest on ukrywany, jak czytać piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, ile cukru zawierają najczęściej jadane przez dzieci i młodzież posiłki i jak można go zastąpić.
Dziewczyny mogły samodzielnie przygotowywać smakołyki ze zdrowych produktów a co najważniejsze, bez cukru!