Szkolna Akcja WOŚP

Samorząd Szkolny włączył się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na korytarzu szkolnym puszka z serduszkiem przechodziła z rąk ósmoklasistów do rąk pierwszaków, by każdy mógł być, choć przez chwilę, wolontariuszem WOŚP. Zaangażowanie dzieci wsparli rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w odpowiednie fundusze. Do puszki powędrowały banknoty 100, 50 i 20 złotowe oraz monety, te ostatnie bardzo często pochodziły z dziecięcych skarbonek. Czerwone serduszka stały się biletem wstępu na seanse filmowe.  Najstarsi uczniowie obejrzeli film „Podaj dalej”, 4 i 5 klasa „Jumanji”, a klasy 0-3 obejrzały „Psa, który wrócił do domu”. Dodatkową atrakcją, była możliwość zakupienia popcornu. Tak jak historia psiaka wzruszyła do łez najmłodszych widzów, tak przygotowanie kinowego przysmaku rozpaliło do czerwoności szkolną mikrofalówkę. Bohaterkami akcji od kuchni były: Basia Bajera i Edytka Mazaj, które dzielnie przygotowywały 125 porcji popcornu. Akcją koordynowała p. Elżbieta Walczak – opiekunka Samorządu Szkolnego i wolontariuszka dębskiego sztabu WOŚP.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują rodzicom, za wsparcie naszej zbiórki, dzięki Waszej pomocy zebraliśmy ponad 1000 zł, a w akcji wzięła udział większość uczniów naszej szkoły.