Święto Patrona

Dzisiejsze Święto Patrona połączone z realizacją projektu BohaterOn minęło pod znakiem wspomnień, rozmów i refleksji nad wartościami przyświecającymi Szarym Szeregom. Uczniowie zadawali sobie pytania: ile odwagi trzeba w sobie znaleźć, by zostawić wszystko i walczyć? Jak trudne było dorastanie w czasie wojny? Najmłodsi obejrzeli wartościowy teatrzyk pt. Nie bajka o Powstaniu Warszawskim, starsi wysłuchali słuchowiska "Mały roznosiciel nadziei" (materiały udostępnione w ramach projektu BohaterOn). Po każdym seansie uczniowie byli wzruszeni i chętnie brali udział w dyskusjach. Klasy młodsze wykonały też laurki dla powstańców, wśród których są członkowie Szarych Szeregów.