Program: „Nowe horyzonty edukacji filmowej"

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Nowe horyzonty edukacji filmowej". Jest to cykl pt. "Kino współczesne", który:
• ukazuje najnowsze dzieła światowej kinematografii kierowane do młodego widza;
• inspiruje do rozmyślań nad rzeczywistością;
• dzięki starannie dobranym, nagradzanym produkcjom pozwala skonstruować swoistą mapę współczesności, prezentującą palące problemy XXI wieku;
Uczeń:
• rozwija zdolności dostrzegania prawdy, dobra i piękna, i kieruje się tymi wartościami;
• okazuje szacunek dla drugiego człowieka i otaczającego go świata;
• rozwija zdolności rozumienia tekstów kultury i odnosi ich treści do własnego doświadczenia;
• postrzega film jako tekst kultury;
• trenuje świadomą i uważną recepcję filmów.

22 listopada uczniowie klas 4-6 wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, by obejrzeć pierwszy z cyklu film pt. „Supa Modo”. Przed projekcją dzieci miały prelekcję na temat siły i nadziei w sytuacjach granicznych. Film przybliżył im takie pojęcia jak choroba, sukces, odwaga, nadzieja. Przed nami jeszcze pięć seansów. Czekamy z niecierpliwością.