Posprzątaliśmy!

W sobotę 23 kwietnia uczniowie naszej szkoły sprzątali Górki w ramach tradycyjnej wiosennej akcji organizowanej przez górecką Ochotniczą Straż Pożarną. Młodsi przybyli z rodzicami. Wydarzenie to powróciło do kalendarza naszej społeczności po dwóch latach (pandemia). Wszyscy spodziewali się podwójnej lub nawet potrójnej ilości śmieci. Okazało się, że sytuacja nie była aż tak tragiczna. Wydaje się, że kultura dbałości o naszą małą ojczyznę wzrasta. Mimo to, zadanie nie było łatwe. Pogłębione rowy melioracyjne, często pełne wody były nie lada wyzwaniem. Wydobywanie z nich puszek i butelek odbywało się bardzo często na kolanach, przy pomocy kijów i asekuracji kolegów. Opiekę nad uczniami pełniła pani Ela Walczak i pani Ewa Gałązka ze stowarzyszeniowego przedszkola (obie wieloletnie fanki sprzątania Górek).