strony internetowe
tworzenie stron
Czcionka domyślna A- A+
szkoła podstawowa w górkach szkoła podstawowa w górkach szkoła podstawowa w górkach szkoła podstawowa w górkach Szkoła Podstawowa

Szkoła Podstawowa

im. Szarych Szeregów w Górkach
ul. Szkolna 3
05-311 Dębe Wielkie
Telefon: 25/ 757-78-56

OD 6 MAJA WZNOWIONE WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE

wstecz

Od 6 maja wznawiamy wychowanie przedszkolne w Gminnym Przedszkolu w Dębem Wielkim oraz w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. W związku z koniecznością zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa liczebność oddziałów może zostać ograniczona. Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, pierwszeństwo będą miały dzieci rodziców, którzy nie mogą zapewnić dziecku opieki ze względu na wykonywanie pracy oraz dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z przeciwdziałaniem COVID-19. Dyrektorzy jednostek oświatowych prowadzą zapisy telefoniczne bądź mejlowe potwierdzając spełnianie w/w kryteriów. W drugiej kolejności będą przyjmowane pozostałe dzieci.

Zgodnie z wytycznymi Sanepidu w jednej sali będzie mogło przebywać od 3 do 9 dzieci w zależności od wielkości pomieszczenia. Decyzję w tej sprawie, mając na względzie jak największe bezpieczeństwo dzieci, podejmuje dyrektor placówki.

Rodzice powinni zgłosić do dyrektora potrzebę zapewnienia opieki do poniedziałku 4 maja. Dyrektor 5 maja potwierdzi możliwość przyjęcia dziecka od 6 maja.

 

Informacja pobrana ze strony Gminy Dębe Wielkie.