Obchody Dnia Patrona

27 września 2019 - 16. Rocznica nadania imienia i sztandaru szkole i 80. Rocznica powstania Szarych Szeregów. "Szare Szeregi będą przykładem, Pan Bóg i honor, Ojczyzna i my"...

27 września 2019r. odbyły się w Górkach uroczyste obchody 16. Rocznicy nadania imienia i sztandaru naszej szkole. Rozpoczęliśmy uroczystością na sali gimnastycznej gdzie pani dyrektor Renata Osica-Duszczyk powitała przybyłych gości m.in. pana Krzysztofa Kalinowskiego Wójta Gminy Dębe Wielkie, pana Mirosława Siwika Przewodniczacego Rady Gminy, panią radną Bożenę Kuszpit i pana radnego Mariusza Kacperkiewicza - przewodniczącego Rady Rodziców naszej szkoły. Apel Poległych wygłosił drużynowy Damian Murach.Obejrzeliśmy występ artystyczny uczniów według pomysłu pani Marii Górskiej i wzruszającą i pouczającą prezentację przygotowaną przez panią Elżbietę Walczak. Wszyscy zebrani, już tradycyjnie odśpiewali kilka pieśni powstańczych. Po uroczystości na uczniów czekała gra historyczna Przygoda z Szarymi Szeregami, której pomysłodawczynią była również pani Maria. Uczniowie w grupach wędrowali do wyznaczonych punktów by tam zdać egzamin ze znajomości naszego patrona. Nie zabrakło też sportowych atrakcji - na sali gimnastycznej nasi uczniowie sprawdzali się m.in. w przeprowadzaniu akcji szturmowej i czołganiu się w okopach z torbą pocztową. Starsi obejrzeli film o powstaniu warszawskim, zaś młodsi spotkali się z drużyną harcerską Włóczykije, kolorowali obrazki z naszym patronem i układali puzzle z Szarymi Szeregami.