W drugim półroczu roku szkolnego 2023/2024, w ramach nauki języka angielskiego, uczniowie klasy IV biorą udział w edukacyjnym programie Unii Europejskiej eTwinning, polegającym na współpracy międzynarodowej za pośrednictwem mediów elektronicznych. eTwinning to nazwa programu Unii Europejskiej, który ma celu umożliwienie internetowego kontaktu oraz współpracy pomiędzy szkołami z wielu państw europejskich. Uczniowie oprócz rozwijania swoich umiejętności językowych oraz kreatywności, uczą się pracować w środowisku międzynarodowym. W ramach tego programu nasza szkoła realizuje projekt pt. „ Jesteśmy zjednoczeni przeciwko zmianom klimatycznym”. Partnerami tego projektu są uczniowie szkół podstawowych z Turcji oraz Grecji. Projekt trwa od marca do czerwca 2024 roku. Jest bezpłatny. Będziemy przygotowywali prace związane z tematem projektu, łączyli się internetowo z partnerami z innych krajów, wymieniali pomysły. W marcu uczniowie przygotowali krótkie informacje o sobie w języku angielskim oraz narysowali plakaty i loga dotyczące projektu. Wypełniali ankiety związane ze zmianami klimatycznymi oraz oglądali prezentacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci.