Akcja BohaterOn - włącz historię!

Szare Szeregi będą przykładem,

Pan Bóg i honor, Ojczyzna i my... (fragment hymnu szkoły)

Patriotyzm, honor i walka o słuszną sprawę to wartości bliskie sercom naszych uczniów, dlatego też wzięliśmy udział w akcji BohaterOn - włącz historię!

Wstępem do projektu był dzień 27 września. Podczas szkolnych obchodów Dnia Patrona - Szarych Szeregów odbyły się prelekcje, gra historyczna, pokazy filmów historycznych z Powstania Warszawskiego. Najmłodsi uczniowie układali puzzle historyczne, uczestniczyli w konkurencjach sportowych - przenoszenie torby z pocztą przez tor przeszkód i uczestniczyli w pogadance historycznej organizowanej z pomocą naszej drużyny harcerskiej Włóczykije.
W dniach 28-30 października wszystkie klasy podczas zajęć plastyki, historii, techniki i zajęć wychowawczych wykonały kartki lub pisały listy do bohaterów powstania. Odbyło się również odczytanie najbardziej wzruszających życzeń. Jesteśmy dumni, że mamy tak mądrą i wrażliwą młodzież!