100. Rocznica Bitwy Warszawskiej - Dębe Wielkie

16 sierpnia 2020r. w Dębem Wielkim odbyły się uroczyste obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wziął w nich udział nasz Poczet sztandarowy, reprezentacja uczniów: Piotr Pitura, Kacper Nowak, Julia Bachleda oraz Maria Miros wraz z dyrektorem szkoły p. Renatą Osicą-Duszczyk i nauczycielem p. Jadwigą Migacz-Banach. Po uroczystej Mszy Świętej złożyliśmy hołd i kwiaty pod pomnikiem Orła Pamięci i płytą upamiętniającą wydarzenie, ufundowaną przez Prezydenta Polski p. Andrzeja Dudę, którą poświęcił Ks Generał Sławomir Żarski, a odsłonił Wójt Gminy Dębe Wielkie p. Krzysztof Kalinowski.
Cześć i chwała Bohaterom!