Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

40626152_666436477071118_1588749187799842816_n

Uroczyście rozpoczęliśmy! Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 zgromadziliśmy się licznie w sali gimnastycznej. Punktualnie o 9.00 zabrzmiał dzwonek i zwołał wszystkich, rozleniwionych jeszcze uczniów, na salę. Gremialnie dopisali także i Rodzice. Na twarzach malowały się: przejęcie, gdzieniegdzie smutek, że okres wakacji dobiegł już końca, ale i ekscytacja, radość ze spotkania z kolegami. Pani dyrektor Renata Osica – Duszczyk serdecznie powitała zebranych: uczniów, Rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Zaszczycił nas swą obecnością także przewodniczący Rady Rodziców.  Po odśpiewaniu hymnu, wprowadzeniu sztandaru szkoły i płomiennych powitaniach, pani Dyrektor przekazała najważniejsze informacje dotyczące szkoły.: przydział sal i wychowawców, dane statyczne – a te niewątpliwie zadowalają, bowiem liczba uczniów stale powiększa się, kolejno informacje odnośnie rozbudowy szkoły, oraz o zmianie dostawcy dziennika elektronicznego. Powitała szczególnie nowych nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w naszej szkole, a mianowicie: p. Tomasz Paszkowski – nauczyciel germanista, p. Helena Pastor- nauczyciel edukacji komputerowej, p. Dawid Matwiej- nauczyciel wychowania fizycznego oraz biologii. Cieszymy się, że zasilą nasze szeregi. Życzymy Im owocnej pracy i dobrych wyników. Szczególnie ciepło przywitała pierwszaków, którzy rozpoczynają swą przygodę ze szkołą. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich obecnych na uroczyste obchody 15. rocznicy Nadania Imienia i Sztandaru Szkole oraz 70-lecia szkolnictwa na terenie Górek, mającą się odbyć 6 października, szczegółowy jej harmonogram zostanie wywieszony. Ponadto zaakcentowała, iż wrzesień to także rocznica wybuchu II wojny światowej, co uczciliśmy minutą ciszy.  Życzyła, by te dziesięć pracowitych miesięcy upłynęło w atmosferze sumienności, obowiązkowości i wytężonej pracy. Niech to będzie dobry, owocny rok szkolny!